Oficjalna baza pytań prawo jazdy 2017

Obowiązująca obecnie baza pytań stosowanych w testach na prawo jazdy odświeżana jest raz na jakiś czas przez dodanie (lub usunięcie) pewnej puli pytań. Te, nie stanowią żadnej tajemnicy, bowiem zgodnie art 52. ust. 2b ustawy o kierujących pojazdami pytania egzaminacyjne oraz wchodzące w ich skład scenariusze, wizualizacje i opisy zatwierdzone przez ministra właściwego do spraw transportu oraz pytania zawarte w teście egzaminacyjnym stanowią informację publiczną w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej - czyli są jawne.

Jawne testy na prawo jazdy - gdzie szukać?

Pytania egzaminacyjne na prawo jazdy dostępne są na stronie Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa. Ministerstwo nie publikuje jednak klucza odpowiedzi do tych pytań, zatem podmioty zajmujące się sprzedażą testów na prawo jazdy o odpowiedzi muszą zatroszczyć się sami - z lepszym i gorszym skutkiem. Warto przypomnieć głośną sytuację, kiedy kursanci znaleźli błąd w odpowiedzi na jedno z pytań egzaminacyjnych. Błąd ten powielany był na płytach CD sprzedawanych przez wielu dystrubutorów. 

Sprawą zajęło się zdamyto.com i aby udowodnić prawidłowość odpowiedzi we własnej bazie pytań wystosowało oficjalne pismo do ministerstwa. Poniżej skan odpowiedzi Komisji Weryfikacyjnej:

Ile jest pytań egzaminacyjnych?

Stosowana dziś pula pytań składa się 2661 pytań. Ta ilość dotyczny wszystkich kategorii prawa jazdy, trudno więc - w oparciu o stronę Ministerstwa - zapoznać się z właściwymi pytaniami, dla danej kategorii egzaminu na prawo jazdy.

Testy na prawo jazdy: Będą nowe pytania

Nowe pytania w testach na prawo jazdy pojawią się już we wrześniu 2016. W puli pytań egzaminacyjnych pojawi się 441 nowych pytań, które będą dodawane raczej stopniowo niż w jednym rzucie. Nowe pytania w testach na prawo jazdy opracowane zostały przez zewnętrzne podmioty i zweryfokowane przez Komisję jeszcze w 2015 roku. Nowe pytania zostaną opublikowane przez Ministerswo i do WORD. Aktualną bazę pytań znajdziesz na tutaj - wszystkie identyczne pytania, te same zdjęcia i filmy co na egzaminie

Testy na androida

Testy na prawo jazdy możesz rozwiązywać dzięki aplikacji na urządzenia z Androidem.

Wybierając testy na prawo jazdy ZdamyTo dostajesz:

  • wszystkie identyczne pytania, te same zdjęcia i filmy co na egzaminie;
  • możliwość przeglądania wszystkich pytań egzaminacyjnych po kolei dowolną ilość razy - cała NAUKA DZIAŁAMI;
  • każda odpowiedź na pytanie z uzasadnieniem odpowiedzi;
  • możliwość rozwiązywania egzaminów próbnych i zaliczania działów tematycznych; 
  • gratis baza pytań pobierana na smartfon z systemem android.

 

Image: