Aktualności z WORD Katowice

Trudne pytania w testach na prawo jazdy 2021? Każdy może zgłosić pytanie z błędem.

Czy można zgłaszać uwagi do pytań bezpośrednio do Ministerstwa Infrastruktury? Tak jeśli uważasz, że pytanie egzaminacyjne zawiera błąd możesz to zgłosić do Komisji Weryfikacyjnej. 

Komisja weryfikacyjna, obok weryfikowania pytań, które dostarczają podmioty zajmuje się zweryfikowaniem aktualnie obowiązującej bazy egzaminacyjnej.

Zgłoś niejasne pytanie w testach na prawo jazdy

Trudne i niejasne pytania w przeszłości już znikały z testów na prawo jazdy. Z taką sytuacja mieliśmy ostatnio do czynienia w listopadzie 2020 roku.

Więcej uprawnień na kategorię B prawa jazdy

Spokojnie, testy na prawo jazdy nie zostaną zmienione, ale posiadacze kategorii B prawa jazdy zyskają więcej uprawnień. Czy w związku z tym wzrośnie cena egzaminu praktycznego na kat. B prawa jazdy?

Resort infrastruktury proponuje, aby posiadacze amatorskich praw jazdy kat. B otrzymali możliwość kierowania pojazdami samochodowymi o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 t do 4,25 t oraz nieprzekraczającej 4250 kg.

Masz aktualne testy na prawo jazdy? Nowe pytania na egzaminach państwowych

W testach na prawo jazdy są już nowe pytania. Zaskoczenia być nie powinno, bowiem ministerstwo infrastruktury już dawno chciało dodać do bazy egzaminacyjnej nowe pytania z pierwszej pomocy. Przy okazji dodano też pytania dotyczące jazdy na suwak - przepisu, który w kodeksie drogowym pojawił się w 2020 roku.

Kiedy nowe pytania w testach na prawo jazdy?

Testy na prawo jazdy zostaną poszerzone o pule nowych pytań egzaminacyjnych. Najprawdopodobniej stanie się to na początku 2020 roku.

Ministerstwo zapowiedziało dodanie do testów na prawo jazdy nowych już na początku 2019 roku. Po ostatnich zmianach kodeksu drogowego dodanie nowych pytań zdaniem ministerstwa jest wręcz konieczne.

Ile od 1 stycznia 2020 będzie kosztował egzamin na prawo jazdy?

Poniżej oficjalny cennik WORD jaki będzie obowiązywał 1 stycznia 2020. Ile za egzamin na prawo jazdy zapłacimy po 1 stycznia 2020?

Zgodnie z rozporządzenie Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 16 stycznia 2013 r. w sprawie wysokości opłat za przeprowadzenie egzaminu państwowego oraz stawek wynagrodzenia związanych z uzyskiwaniem uprawnień przez egzaminatorów od 1 stycznia 2020 stawki opłat za egzaminy na prawo jazdy przedstwiać się będą następująco:

Kiedy użycie świateł do jazdy dziennej jest zabronione?

Światła do jazdy dziennej to nietypowy rodzaj oświetlenia zewnętrznego pojazdu, który możesz użyć, chociaż tak na prawdę nie musisz, a jeśli już je włączasz - możesz to zrobić tylko pod warunkiem spełnienia określonych wymogów.

Jakie światła na egzaminie?

Odpowiedź jest prosta – użyj takich na jakie zezwala prawo drogowe:

Kierujący pojazdem jest obowiązany używać świateł mijania podczas jazdy w warunkach normalnej przejrzystości powietrza

Prawo drogowe zobowiązuje Cię więc do jazdy na światłach mijania przez całą dobę

Pytanie z testów na prawo jazdy: Czy tu można wyprzedzić rowerzystę?

Kłopotliwe pytanie z testów na prawo jazdy: Czy wyprzedzanie rowerzysty w tej sytuacji jest zabronione?

Zasady wyprzedzania reguluje art. 24 ustawy prawo o ruchu drogowym. Przed rozpoczęciem tego manewru muszą zostać spełnione wszystkie wymienione niżej warunki - niezależnie od miejsca w którym będzie przebiegało wyprzedzanie:

Zmiany w egzaminach na prawo jazdy: Oblejesz gdy popełnisz któryś z tych błędów

Wbrew oczekiwaniom ministerstwa infrastruktyry, testy na prawo jazdy nie zmieniły się. Idą jednak poważne zmiany w egzaminach na prawo jazdy. Zmienić ma się sposób, w jaki egzaminatorzy WORD dokonują oceny, zmodyfikowana zostanie też tzw tabela błędów egzaminacyjnych.

Zmiany w egzaminach na prawo jazdy

Egzaminy praktyczne na prawo jazdy czekają dwie istotne zmiany dotyczące sposobu oceniania kandydatów na kierowców: