Testy na prawo jazdy: W 2019 roku więcej pytań?

Na egzaminach teoretycznych na prawo jazdy powinno pojawić się więcej pytań z pierwszej pomocy – tego chce ministerstwo infrastruktury. Kiedy w testach na prawo jazdy pojawią się nowe pytania?

testy na prawo jazdy
Testy na prawo jazdy, pytanie z oficjalnej puli egzaminacyjnej stosowanej na egzaminach teoretycznych na prawo jazdy. Źródłó: ZdamyTo.com

Więcej pierwszej pomocy w testach na prawo jazdy

Pomysł poszerzenia bazy egzaminacyjnej stosowanej w testach na prawo jazdy zrodził się po powtarzających się incydentach z udziałem kierowców, którzy nie potrafili bądź nie chcieli prawidłowo zachować się w przypadku przejazdu pojazdu egzaminacyjnego. Resort infrastruktury chce aby testy na prawo jazdy wzbogaciły się o nowe pytania z pierwszej pomocy, a dokładniej z tzw. korytarzy życia.

Od kiedy nowe pytania w testach na prawo jazdy

Trudno określić choćby przybliżoną datę dodania do testów na prawo jazdy nowych pytań, wprawdzie nowe pytania są już opracowane i nadesłane do ministerstwa, jednak nowa pula pytań nie zawiera jeszcze proponowanych przez resort pytań z pierwszej pomocy. Powodem takiego stanu rzeczy jest… brak odpowiednich uregulowań prawnych wprowadzających do polskiego kodeksu drogowego termin „korytarz życia”.

Planowano, że zmiana kodeksu drogowego w tym zakresie odbędą się jeszcze w starym roku, jednak należy się ich spodziewać należy dopiero w 2019 roku.

Image: