Testy na prawo jazdy: pełna i aktualna baza pytań egzaminacyjnych

Nie jest obojętne z jakich testów na prawo jazdy uczysz się. Zaledwie kilku wydawców posiada bezpośredni dostęp do pełnej i aktualnej bazy pytań egzaminacyjnych. Zdecydowana większość dostępnych testów na prawo jazdy niestety oficjalnej ministerialnej bazy nie ma udostępniając pytania… „z łapanki”. Niestety często z błędami.

Rządowa strona wymienia tylko kilka podmiotów mających pełne prawa autorskie go pytań stosowanych w testach na prawo jazdy. Zgodnie z komunikatem na ministerialnej  stronie prawa te posiadają niżej wymienione:

  • Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A. 00-222 Warszawa ul. Sanguszki 1,
  • SPH CREDO, Jacek Bogusławski, 64-920 Piła al. Wojska Polskiego 43,
  • Digibit, Tomasz Wituła, 87-327 Bobrowo ul. Drużyny 52a,
  • Liwona Sp. z o.o. 02-496 Warszawa, ul. Rakuszanki 5,
  • Sławomir Ziajka, „ZdamyTo.pl” High Technology Managment, 63-760 Zduny ul. Sulmierzycka 40.

To właśnie te podmioty mają bezpośredni dostęp do pytań egzaminacyjnych z samego źródła, a więc z ministerstwa infrestruktury.

Testów na prawo jazdy najlepiej uczyć się od tych wydawnictw które zostały wymieniona na stronie resortu. To właśnie te podmioty.

Rozróżnić należy tutaj „podmioty których pytania zostały pozytywnie zweryfikowane” od „certyfikowanych” testów na prawo jazdy , jak chwali się cześć z wydawców. Certyfikowanych testów na prawo jazdy po prostu nie ma. Każdy ma przecież dostęp do pytań egzaminacyjnych, nie każdy jednak potrafi profesjonalnie skonstruować bazę pytań dla poszczególnych kategorii, opracować klucz odpowiedzi oraz zrozumiałe uzasadnienia do poszczególnych pytań.

 

 

Image: