Testy na prawo jazdy Android

 

 

Jak skutecznie przygotować się do państwowego egzaminu teoretycznego na prawo jazdy? 

Osoba przystępująca do egzaminu musi okazać jeden z dokumentów potwierdzających jej tożsamość tj. dowód osobisty, kartę pobytu, paszport.

 

Część teoretyczna egzaminu państwowego jest przeprowadzana z wykorzystaniem systemu teleinformatycznego ośrodka egzaminowania, przy użyciu pytań składających się ze scenariuszy, wizualizacji i opisów.

Aktualnie wszystkie pytania jakie wykorzystywane są na egzaminach państwowych dla wszystkich kategorii prawa jazdy są informacją publiczną. Treść pytań oraz wizualizacje do nich (filmy i zdjęcia) są publikowane na stronie ministerstwa do spraw transportu. 

Część teoretyczna egzaminu państwowego polega na wskazaniu przy użyciu urządzenia egzaminacyjnego prawidłowej odpowiedzi na pytania wybierane losowo w czasie rzeczywistym. Po uruchomieniu programu należy zapoznać się z obsługą programu egzaminacyjnego przedstawioną na kolejnych stronach ekranu. Po zapoznaniu się z informacjami przechodzimy do egzaminu próbnego. 

 

Czas trwania testu egzaminacyjnego wynosi maksymalnie 25 minut. W przypadku jednoczesnego zdawania egzaminu więcej niż jednej kategorii prawa jazdy czas egzaminu wydłuża się o 25 minut dla każdej następnej kategorii prawa jazdy. Tylko jedna odpowiedź w pytaniu jest prawidłowa. Nie można cofnąć się do wcześniejszych pytań.

 

 

W celu skutecznego przygotowania się do egzaminu państwowego polecamy pobrać testy na prawo jazdy ZdamyTo na Androida. Innowacyjny system nauki opracowany w tej aplikacji pozwala przejrzeć wszystkie oficjalne pytania i następnie wrócić tylko do tych, które sprawiły trudność. 

 

 

 

 

Image: