Prosta pułapka w testach na prawo jazdy - nie daj się złapać w 2018 roku

Mamy nadzieję, że w 2018 nie dacie złapać się na tą prostą pułapkę w testach na prawo jazdy. Niestety jak dotąd poległo na niej wielu kursantów.

Na problem z niektórymi pytaniami stosowanymi w testach na prawo jazdy zwrócił uwagę serwis zdamyto.com.

Chodzi o pytania pozornie te same, różniące się jednak... Treścią. Baza pytań egzaminacyjnych zawiera bowiem kilka pytań, których wspólnym elementem jest zdjęcie, treść pytań jest jednak zupełnie inna.

Testy na prawo jazdy 2018: jak uczyć się aby zdać?

1. Przygotuj się teoretycznie. Po prostu. Uczestnictwo na wykładach i lektura podręcznika bardzo Ci pomogą. Pamiętaj, że testy na prawo jazdy to nie tylko kodeks drogowy.
2. Nie śpiesz się na egzaminie ! Czasu na rozwiązanie testu jest naprawdę duuuużo!
3. Zapoznaj się z całą bazą pytań. Niestety całą bazę testów na prawo jazdy trzeba poznać. Jest ona dostępna jest ona na stronach ministerstwa infrastruktury, ale gotowe do nauki testy na prawo jazdy w trybie nauki egzaminu udostępnia zdamyto.com (z dostępem na komórkę i komputer).
5. Czytaj uważnie pytania. U-WAŻ-NIE! Zauważyłeś, że nie ma punktu 4?Nie? Czyli czytasz nieuważnie. Jest kilka pytań, które wymagają dokładnego przeczytania ich treści (np to odnoszące się do nieprawidłowego poziomu oleju, czy skrzyżowań o ruchu okrężnym ze znakiem c-12). Czasem jedno słowo odwraca kompletnie treść i sens pytania.
6. Nie zwracaj uwagi, że inni skończyli test. To w pewien sposób łączy się to z pośpiechem, ale to głównie presja innych zdających powoduje przekonanie, że egzaminu nie zdam bo jest trudny, więc nie będę się uczyć – bo przecież jest dla mnie za trudny. Jakoś to będzie…
testy na prawo jazdy
Pytanie z oficjalnej puli egzaminacyjnej testów na prawo jazdy.

Trudne pytania w testach na prawo jazdy?

Trzeba zauważyć, że zdawalności egzaminów teoretycznych nie musi iść w parze z trudnością trudnością pytań testów na prawo jazdy, czy ich „podchwytliwością”. Baza egzaminacyjna jest tak duża, że trudno jest wkuć ją na pamięć, a pytania trzeba po prostu rozumieć, dlatego rozwiązując testy na prawo jazdy pytania w nich zawarte trzeba je dokładnie przeczytać i zapoznać się z uzasadnieniem do odpowiedzi.

Zdamyto.com uważnie przygląda się temu, które pytania sprawiają Wam najwięcej problemów przygotowując zestawienia najtrudniejszych pytań. Co ciekawe, dominują tam pytania, które wymagają… dokładnego doczytania. Warto zajrzeć więc nie tylko we własne statystyki błędów, ale i globalne zestawienie z danego miesiąca.

Zobacz: testy na prawo jazdy 2018

Image: