Najbardziej podchwytliwe pytania z testów na prawo jazdy

Najbardziej podchwytliwe pytania z testów na prawo jazdy to wcale nie te najtrudniejsze. Jak pokazują statystyki kandydaci na kierowców wykładają się na pytaniach... podstawowych.

Zestawienia najtrudniejszych pytań z testów na prawo jazdy systematycznie publikuje zdamyto.com. Tam też można znaleźć kompletną pazę pytań egzaminacyjnych: Testy na prawo jazdy 2018.

Poziom oleju w silniku

Sprawdzenie poziomu oleju silniku to zadanie niby proste nie wymagające wiedzy specjalistycznej, jednak prawie 52% rozwiązujących testy na prawo jazdy (w zależności od miesiąca) udziela niepoprawnej odpowiedzi na pytanie:

W którym miejscu wskaźnika bagnetowego, powinien znajdować się ślad oleju, aby oznaczało to, że jego poziom jest nieprawidłowy? 

testy na prawo jazdy

Czy na tym skrzyżowaniu można skręcić?

To już kultowe pytanie z testów na prawo jazdy odnoszące się do... znaków zakazu:

Czy jadąc samochodem osobowym o dopuszczalnej masie całkowitej 3 tony możesz skręcić w prawo za tym znakiem?

testy na prawo jazdy

W zależności od miesiąca na to pytanie padało niemal 60% niepoprawnych odpowiedzi.

Co właściwie oznacza ten znak?

To proste na pozór pytanie odnoszące się do znaku ostrzegawczego potrafiło namieszać w głowie ok 60 procentom kursantów:

testy na prawo jazdy

Pytanie na pamięć

W zestawieniu najtrudniejszych pytań z testów na prawo jazdy znalazło się to odnoszące się do kwestii, których po prostu trzeba wyuczyć się na pamięć:

Ilu metrów nie może przekraczać zespół pojazdów złożony z samochodu i naczepy? 58,07% nieprawidłowych odpowiedzi

To pytanie sprawiało trudność blisko 60 procentom kursantów - w zależności od miesiąca.

Więcej podchwytliwych pytań z testów na prawo jazdy znajdziesz na zdamyto.com. To właśnie tam znajdziesz zestawienie najtrudniejszych pytań wraz z prawidłowymi odpowiedziami oraz ich uzasadnieniem.

Image: